ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Kancelaria Maruta Wachta

Od ponad 25 lat świadczy usługi prawne w zakresie prawa nowych technologii, własności intelektualnej, sporów sądowych i zamówień publicznych. Lider w zakresie prawa nowych technologii, procesów oraz zamówień publicznych.

Obejmuje zespół ponad 70 wyspecjalizowanych prawników-ekspertów, doskonale rozumiejących potrzeby biznesowe klientów, związane z nimi procesy oraz ryzyka. W skład zespołu digital wchodzą wiodący polscy eksperci posiadający wieloletnie doświadczenie w obszarze paperless / digital.

Bardzo duży nacisk kładzie na optymalizację proponowanych  rozwiązań prawnych oraz jasną komunikację z klientem.

Kancelaria Raczkowski

Wiodąca butikowa kancelaria prawa HR, największa w Europie Środkowej i Wschodniej. Członek Ius Laboris, prestiżowego międzynarodowego stowarzyszenia prawa HR, zrzeszającego najlepsze kancelarie z ponad 59 jurysdykcji. Razem z Ius Laboris tworzy zespół prawie 2000 prawników, którzy doradzają klientom w projektach o zasięgu globalnym.

Od powstania jest wyróżniana jako najlepsza polska kancelaria w prawie pracy przez wszystkie prestiżowe międzynarodowe i polskie rankingi. Jej prawnicy są uznawani za wybitnych ekspertów i autorytety (Thought Leaders) w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych, prawie imigracyjnym oraz compliance / business crime w obszarze HR.

Jej misją jest rozwiązywanie wszystkich problemów prawnych w obszarze HR w sposób prosty i praktyczny, w partnerstwie z klientami. Jest  pionierem wielu praktycznych rozwiązań w tej dziedzinie. Najnowszym z nich jest program całkowitej eliminacji papieru z działów HR.

Zespół HR bez Papieru


W skład zespołu HR bez Papieru wchodzą specjaliści kancelarii Maruta Wachta oraz kancelarii Raczkowski, dysponujący unikalną, wysoce specjalistyczną wiedzą prawniczą, szerokimi kompetencjami w obszarze prawa pracy i doświadczeniem w dziedzinie rozwiązań w obszarze digitalizacji biznesu.

Dzięki współpracy z dostawcami rozwiązań informatycznych, jesteśmy w stanie kompetentnie wesprzeć Klienta nie tylko w obszarze stricte prawnym i organizacyjnym, ale również w zakresie oceny i wyboru rozwiązania technicznego adekwatnego dla potrzeb i uwarunkowań biznesowych w obszarze HR.


Marcin Maruta

Senior Partner, Maruta Wachta

Bartłomiej Raczkowski

Partner zarządzający, Raczkowski

Łukasz Kuczkowski

Partner, radca prawny, Raczkowski

Małgorzata Kurowska

Partnerka, Maruta Wachta

Nicole Gerwat, LL.M.

Radca prawny, Raczkowski

Bartosz Romanowski

Partner, Maruta Wachta