ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Łukasz Kuczkowski nowym liderem HR bez Papieru z ramienia Kancelarii Raczkowski
Od 1 września 2021 roku, Łukasz Kuczkowski (radca prawny, partner) z ramienia kancelarii Raczkowski dołączył do grona liderów programu HR bez Papieru, prowadzonego wspólnie przez kancelarię Raczkowski i kancelarię Maruta Wachta.
Łukasz posiada blisko 20-letnie doświadczenie w prawie HR. Od kilku lat digitalizuje procesy w obszarze HR w celu eliminacji papieru. We współpracy z dostawcami rozwiązań informatycznych wspiera klientów w ocenie i wyborze rozwiązania technicznego właściwego dla potrzeb digitalizacji.

W ramach HR bez Papieru będzie wdrażał nowe usługi i rozwiązania technologiczne.

„Digitalizacja to proces, który usprawnia działanie organizacji wtedy, gdy zostanie przeprowadzony do końca. Inaczej te pozytywne efekty są ograniczone, a zmiany czasami kreują dodatkowe wyzwania i obowiązki. To powoduje, że wiele firm obawia się takich projektów. Wiele firm boi się również dużego poziomu zaangażowania po ich stronie we wdrożeniu takiego projektu. Pojawiają się również obawy wynikające z braku znajomości rozwiązań technologicznych.

Przed digitalizacją obszarów HR nie da się uciec. Nie zadajemy sobie zatem pytania czy digitalizować, ale kiedy digitalizować. Ten proces będzie się tylko nasilać, gdyż firmy w dobie pracy zdalnej zrozumiały, że papier jest w HR zbędny. Digitalizacja jest też wyrazem zmiany roli HR. Za 5 -10 lat zaczną być coraz bardziej dostępne rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji.

Wszystkie procesy HR oparte na danych (zatrudnienia, zwalnianie, oceny, itp.) będą domeną AI. Rola HR skupi się na relacjach międzyludzkich. Digitalizacja obszarów HR jest początkiem tej rewolucji. Firmy, które wcześnie wejdą w ten proces tylko na tym zyskają. Również wobec konkurencji”
– powiedział Łukasz Kuczkowski.

Korzyści z wprowadzenia HR bez Papieru są oczywiste: oszczędność czasu, bezpieczeństwo i sprawność procesów HR, obniżenie kosztów, łatwość w dostępnie do informacji, a także nasza odpowiedzialność społeczna i ekologiczna.
Chcesz zdigitalizować swoje procesy HR-owe i masz pytania jak to zrobić? Skontaktuj się z nami.